Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

16 днів проти насильства – це глобальна акція, яка проводиться щорічно з 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок до 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

З метою виховання в учнів людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини; формування здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактики та толерантного ставлення до ВІЛ – інфікованих, у рамках Всеукраїнської акції «16 днів без насильства» у Піщанському НРЦ фахівцями психологічної служби проведено години спілкування, бесіди, лекції: «Що таке насилля? Його форми. Як себе захистити?», «СНІД – загроза людства!», «Усвідомлення проблеми як інструмент у боротьбі з хворобою», «Насильству – СТОП!», перегляд відеороликів «Розірви коло насильства», «Розкажи дорослому, якому довіряєш», «Почни говорити», щодо Конвенції ООН із прав дитини стосовно профілактики насилля.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати: 

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році. 

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. 

2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства. 

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. 

5 грудня – Міжнародний день волонтера. 

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі. 

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією. 

10 грудня – Міжнародний день прав людини. 

Наголошуємо!

Якщо дорослі чи учні зіткнулися з домашнім насильством або стали свідком цього явища, необхідно зателефонувати за наступними номерами телефонів: 

15-47 – Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства; 

0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних і мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України.